Kedvcsináló Kibédi Varga Katalin etikett könyvének tanórai/iskolai használatához

Kedvcsináló Kibédi Varga Katalin etikett könyvének tanórai/iskolai használatához

A jómodor nem ciki

Kedvcsináló Kibédi Varga Katalin etikett könyvének tanórai/iskolai használatához

Ki ajánlhatja fel a tegezést? A férfi melyik oldalán menjen a nő? Mikor szabad az asztal fölött kezet fogni? Felvételi beszélgetésnél hogyan üljünk le, ha hellyel kínálnak? Bemutatkozáskor ki nyújtja előbb a kezét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ Kibédi Varga Katalin A jómodor nem ciki című, általános iskolások és gimnazisták számára egyaránt érdekes és szórakoztató, etikettel foglalkozó könyve.

A mű végén található kvíz kérdésekből kiindulva eljátszhatjuk a hogyan ciki, hogyan nem ciki helyzeteket. A tapasztalatom azt mutatja, hogy egyrészt a nehezen fegyelmezhető, másrészt a visszahúzódó gyerekek figyelme is pillanatok alatt a téma felé fordul, és egymással versengve szívesen vesznek részt a különböző helyzetek megjelenítésében.

A könyv színfolt a tanórán, akár több órát is színesíthet a tanár és a diákok lelkesedésétől függően. Valójában nehéz abbahagyni.

A jó modor nem ciki játékosan együttgondolkodva a választékos, magabiztos viselkedés és kommunikáció elsajátításában segíti elsősorban a 7-8. osztályosokat és gimnazistákat.

Hegedűs Zsuzsa
középiskolai etikatanár
(Móricz Zsigmond Gimnázium, Budapest)