Beszéljünk szépen! – 3.rész

Mi adja meg a kedves beszélgetés lényegét? A sziporkázó szellem, a szeretetreméltó beszéd, ilyenkor ugyanis nem a tartalom a fontos, hanem a játék a szavakkal. Csevegés közben nem értelmünk megcsillogtatása, partnerünk meggyőzése a cél, de igazságok hangoztatása sem. Nem az a fontos, hogy mit mond valaki, hanem hogyan mondja azt, amit mond, és nem elhanyagolható a csevegő személye sem.

Oscar Wilde a csevegés művészetének lényegét így definiálja: ,,Az emberek legnagyobb része valami témát akar megragadni, én viszont a hallgatóimat ragadom meg…” Ha az emberek megértik és helyesen fogják fel a csevegés lényegét, sok kellemetlenségtől mentesülnek. Elkerülhetőek a szócsaták, egy szellemes szófordulattal, csattanóval pontot tehetünk a reménytelen vitákra.

Betartandó szabályok:

  • Ha a csevegést a szellem legnagyobb óriásai sem nézték le, csevegjünk mi is elegánsan, könnyedén, művészi szinten!


Etikett szabályok és jó tanácsok

A TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN