Kerüljük a gyorséttermeket!

Egy angol felmérés szerint a gyerekek veszik rá szüleiket arra, hogy gyorséttermekben egyenek.

A megkérdezettek 37 % a nyilatkozta azt, hogy gyermekeik hetente legalább egyszer szeretnének valamelyik gyorsétteremben enni. A megkérdezett szülők többsége szerint a hírdetések nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy nehezen tudják gyermekeiket rávenni az egészséges táplálkozásra. A felmérés hatására a Brit Szívalapítvány az ilyen jellegű hírdetések 21 óra előtti betiltását kezdeményezi.

Mennyiben okolhatóak a reklámok illetve mennyi a mi felelősségünk, mint szülők? Önök milyen gyakran étkeznek gyorséttermekben? Ahol mindkét szülő dolgozik kétségkívül könnyebb valamit felkapni hazafelé, mint friss alapanyogokból nekiállni főzni. Bizonyára olcsóbb is. Ilyenkor ügyeljünk arra, hogy szépen megterítsük az asztalt, komótosan fogyasszuk el a hamburgert és hasábburgonyát és beszélgessünk egy jót a családdal.

gyorsetel


Etikett szabályok és jó tanácsok

A TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN