Részlet A jómodor ajtókat nyit c. könyvből

Részlet A jómodor ajtókat nyit c. könyvből

,,Elvárható, hogy jó viszonyban legyek az exem új párjával?
Természetesen semmi sem kötelező, de ha azt szeretnénk, hogy a gyerekeink könnyebben hozzászokjanak a megváltozott helyzethez, nem árt jó viszonyt ápolni.

Fontos, hogy soha ne hasonlítsuk magunkat exünk újdonsült párjához. „Mennyivel csinosabb, okosabb nálam”, vagy éppen „El sem tudom képzelni, hogy mit lát benne, hiszen én sokkal okosabb, csinosabb vagyok, mint ő”: az ilyen és ehhez hasonló gondolatok kárt tesznek az önbecsülésünkben, bizonytalanná válunk tőlük, és ezt a környezetünk is észre fogja venni rajtunk.

Soha ne tegyünk negatív megjegyzéseket a gyerekek előtt az új partnerre! Egy új partner elfogadása ugyanolyan nehézséggel jár nekik, mint a válás feldolgozása, és a rosszindulatú megjegyzéseinkkel csak lelassítjuk ezt a folyamatot. A legveszélyesebb ebben, hogy ezek után ők is megkérdőjelezik édesapjuk vagy édesanyjuk választását, miközben arra lenne a leginkább szükségük, hogy biztonságban érezzék magukat. Bízzuk rájuk, idővel kialakítják majd a saját véleményüket.”